Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Odpovědět
ketzll
Příspěvky: 242
Registrován: čtv led 21, 2010 15:05

Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od ketzll » úte led 26, 2010 0:25

Zdravím Vás tu Všechny, předem Vám chci říci, že jsem se nedávno stal Šťastným a hlavně Hrdým majitelem tohoto Krásného auta,75 CDT které si mě hned získalo.. Konečně mohu konstatovat( Hledal jsem tak dlouho, až jsem našel auto, do kterého jsem se prostě zamiloval) a to jsem měl i dvojkovou octáve atd..oušit... Prostě nic nesahá ani pod kotníky Pětasedmě :) No nic, zpět k mé otázce a problému. Postupně vychytávám mouchy a do teď se mi to dařilo, ale rány které se ozývaly a ozývají z pravé přední části od nápravy po projetí sebemenší nerovnosti, jsou nepříjemné. Z prvu jsem si myslel, že je to nějaký čep na ramenu, tak jsem rameno vyměnil, ale nepomohlo, při demontáži jsem kontroloval i silenblock, ve kterém je rameno uložené, a zdálo se být maximálně v pořádku, rovněž jsem kontroloval i tyčku stabilizátoru, a "zdá se mi také v pořádku", když jsem auto vyheveroval, a zkusil vzít za kolo jestli nemá někde vůli, tak pevné bez jakékoli vůle, a perlička na konec, tluče to jen za jízdy v nerovnostech, když auto stojí a pokusím se ho rozhoupat, zda neusliším odkaď by ten zvuk tlukotu mohl jít, tak naprosté ticho, jen jemné syčení tlumiču... Fakt už netuším? Neměl z Vás někdo podobný problém? Nebo nevíte čím by to tak mohlo být? Jestli tam není schovaný nějaký jíný čep, nebo už si nevím rady... Prosím, prosím... :cry: :o

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Tommi_82 » úte led 26, 2010 6:12

Jednak gratuluji ke koupi.
Druhak mám to stejný, ale u mě je to možná i ramenem(zatím jsem neměnil). Lupe mi to(na řidičové straně) na druhé straně ramene než je gumovej silentblok, na tom čepu (prostě uplně u kola). Když to vyheveruju a hejbu s kolem tak se snad ani nehejbe, fakt jen tak o milimetry, ale když s tím zarvu tak slyším právě v tom čepu malinký lupnutí. Taky mi to nejde na rozum protože při přejezdu nerovnosti to dává takový m*dy že by si někdo myslel že mi mlátí někdo do spodku ocelovou tyčí. Když stojím na místě tak s tím taky nenarobím nic. Takže nevím, doufal jsem že se to vyřeší výměnou ramene, protože gumovej silentblok vypadá jak novej. Sice jsou tam milimetrový vůle ale to si myslím že vzhledem k tomu, že to je silentblok, je v pořádku...
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od AnderN » úte led 26, 2010 16:23

A dival ses pod auto, jestli tam neni zaveseny nejaky cernoch z americkeho filmu? ;)

Rukama za to muzes brat, jak chces, ale ani se nepriblizis silam, ktere tam pusobi, kdyz se tech 1600 kg vali treba rychlosti 60 km/h.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

ketzll
Příspěvky: 242
Registrován: čtv led 21, 2010 15:05

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od ketzll » úte led 26, 2010 17:46

Tak jsem se díval, a černoch ani cikán tam "bohužel" není. Tak jednoduché to asi nebude :-D No už jsem se naštval a zajel jsem na technickou aby mě s kolama zaškubali a doufal jsem že tam něco objeví. A světe div se, zase nic.. Prý všechno v pořádku, ani milimetr vůle, tak krucifix odněkad se ty rány musej brát, noné? . Zkusím dnes demontovat tyčku stabilizátoru a zkusím to projet bez ní, jestli nahodou to nebude dělat ona. Kdo ví? A když ani to nepomůže, tak mě napadlo, jestli vada nebude někde od uchycení tlumiče, tam nahoře... Že prý tam je nějaké ložisko, či co... Takže mě už sbývají dvě možnosti "o kterých vím".. Takže jsem pro začátek vyhodil money za nový rameno, a k naštvání to nebylo tím.. Tak snad to nebude takhle dál pokračovat pokus-omyl.. :) GRR.. Ale zas mě hřeje, že je tam nový :) :) Kdyby někoho z Vás napadlo, čím by to mohlo být, a už jste se stím někdo setkal, pisněte prosím... :) Jinak zatím moc děkuji.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Tommi_82 » úte led 26, 2010 19:57

Nejedná se o vlastnost, když jsem auto koupil tak to vůbec nedělalo, pak to nepatrně začne a rány se zvětšují.
Docela to závisí i na dofouknutí gum, po geometrii se mi to sice málo ale znatelně zlepšilo ale relativně rychle se to vrátilo zase k horšímu. Opravdu taky netuším čím to je(kromě toho že za to můžou ty naše český píppíppíp cesty). Dělá to vždy jen za jízdy a to si člověk nemůže vystoupit a bádat. :D
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Raziel
Příspěvky: 79
Registrován: sob zář 05, 2009 18:54

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Raziel » úte led 26, 2010 20:11

Tak ja mam ten isty problem,ja si myslim ze to bude ulozenie tlmicov-dal som vymenit ked bude hotove zreferujem ci to prestalo,alebo som sa oklamal....

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Keksin » úte led 26, 2010 22:36

ketzll píše:Tak jsem se díval, a černoch ani cikán tam "bohužel" není. Tak jednoduché to asi nebude :-D No už jsem se naštval a zajel jsem na technickou aby mě s kolama zaškubali a doufal jsem že tam něco objeví. A světe div se, zase nic.. Prý všechno v pořádku, ani milimetr vůle, tak krucifix odněkad se ty rány musej brát, noné? ..
Po technické jsem měnil ramena a silentbloky, ale jak bylo auto zvedlý a kola v luftě, tak mechanik zjistil, že jeden čep řízení má malinkou vůli. Na otázku, proč to nezjistili na STK, řekl, že auto furt stojí na kolech a je vše "zatížené". Tak ňák to říkal. Proto to nepoznali, ale jak se to zvedlo a "rozkuchalo" tak našel "volnej" čep řízení. Jinak silentbloky byly K.O. ze 60ti% a žádný rany se nekonaly. Tak třeba to je ten čep.

René
Příspěvky: 806
Registrován: pon lis 03, 2008 20:43
Bydliště: Slezské Rudoltice

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od René » úte led 26, 2010 23:38

Chlapi,myslím ,že nejblíž k pravdě bude Keksin s tím kul. čepem.Mám sice čtyřstovku,ale dělalo mi tosamé,
začínalo to jen nepatrným klepáním na nerovnostech,ne však po projetí nějakého výtluku,ale vyloženě po
nerovnostech hodně za sebou,třeba hrbaté,vydrolené panely,nebo více nerovností zasebou,taky jsem šel po uloženich,
silentblocích a stabilisatoru,nic jsem nenašel.Zajel jsem tedy na STK atˇto protřepou a výsledek žádný,vše prý OK.
Nechal jsem to teda tak s tím že to budu sledovat.Klepání časem bylo víc a víc až už mi to lezlo dost hodně na nervy.
Zajel jsem na STKáčko znovu a nasr.jsem odjížděl s tím že zase nic.Ještě jsem to chvíli vydržel a nakonec jsem se rozhodl,
vyrazil jsem kulové čepy z kuželů a problém byl vyřešen.Pravý kulák pěkně bez jakéhokoli odporu si čvachtal jako by nic,tak jsem při jednom vyměnil oba a bylo po problému,zase krásně ticho,jenom zvuk motoru...
Hodně štěstí,třeba ten váš problém taky nebude tak velký :P
R 400 SDI 99

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od undy » stř led 27, 2010 9:55

tiež mám podobný problém,vlákno budem sledovať.Mám vymenené tlmiče aj s horným uložením /ložiskom/ aj spodné ramená, bez zmeny.Auto bolo na dviháku, mechanik všetkým lomcoval a na nič neprišiel...Keď som to kúpil, nerobilo to.Teraz už cca rok to robí stále rovnako.Som zvedavý, kto príde na príčinu
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Tommi_82 » stř led 27, 2010 10:07

No a druhá otázka je... Pokud by se ukázalo že to je ten čep řízení, tuší někdo jaký je rozdíl (kromě ceny) mezi tímto :
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-QJB100180P
a tímto:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-QJB100180

??

(obadva jsou pro LHD na spolujezdcovu stranu, na řidičovu stranu nabízej to samý, se stejně velkým cenovým rozdílem...)
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

René
Příspěvky: 806
Registrován: pon lis 03, 2008 20:43
Bydliště: Slezské Rudoltice

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od René » stř led 27, 2010 10:11

:?:
R 400 SDI 99

Stanik
Příspěvky: 152
Registrován: čtv zář 27, 2007 0:39

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Stanik » stř led 27, 2010 11:13

Tak ... měl jsem ten samý problém a VYŘEŠENO. 75 jsem koupil před 2 lety - už to tlouklo. Nejdřív šly nová ramena a silentbloky - byly akorát na hranici životnosti (150tis) + tyčky - přestala tlouct jedna strana. Pak v průběhu ještě obě pružiny + uložení tlumičů. Takže v podstatě skoro všechno na nápravě, kromě řídících čepů. Jedna strana tloukla pořád - nepříjemný kovový zvuk na každé nerovnosti. Pak jsem si všiml, že ty rány zmizí nebo se utlumí při brždění. Desky i kotouče byly na hranici, na deskách tak 3mm. Tak to šlo nové kotouče + desky. A je ticho!!!! Nevím co o co tam tlouklo, ale byly to brzdy.
Stanik ROVER 75 CDT (do 02 2010), JAGUAR S-TYPE 4.0 V8 (od 02 2010 do 06 2013), BMW E91 (od 05 2013)

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Tommi_82 » stř led 27, 2010 11:40

No hezky se to komplikuje, když shrnu dosavadní poznatky, tak pokud vyměním skoro všecko tak by ten tlukot měl přestat... :D :D
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

F.i.s.h.men
Příspěvky: 1924
Registrován: úte lis 27, 2007 19:42
Bydliště: Praha, občas Karlovy Vary

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od F.i.s.h.men » stř led 27, 2010 11:47

Tommi_82 píše:No a druhá otázka je... Pokud by se ukázalo že to je ten čep řízení, tuší někdo jaký je rozdíl (kromě ceny) mezi tímto :
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-QJB100180P
a tímto:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-QJB100180

??

(obadva jsou pro LHD na spolujezdcovu stranu, na řidičovu stranu nabízej to samý, se stejně velkým cenovým rozdílem...)

neni to druhy bez obrazku axialni tahlo, kdyz tam je recommended accessories to v prvnim odkazu?!
ObrázekObrázek<<<---Klikni pro zvětšení
Rover 216GSi - zanedlouho transplantace motoru D16Z2 (na obrázku) + pár dalších oprav a úprav HOTOVO 31.7.2011

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - tlukot od pravé přední napravy

Příspěvek od Tommi_82 » stř led 27, 2010 11:59

No ale proč tam nenapíšou něco jako axial rod- joint ball, nebo já nevím jak se tomu anglicky říká. Tohle je fakt totálně matoucí, to asi chcou aby jim tam každej druhej volal a ptal se o co jde nebo co.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Odpovědět