Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila kontro

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila kontro

Příspěvek od rudiger1 » sob pro 11, 2010 13:02

Dobry den pani.
Odvcera mam novy problem s mojou 75-kou. Staci ze len zasuniem klucik a pootocim do prvej polohy, tak sa rozbehne ventilator chladica na plne obratky a bezi az do zastavenia auta. K tomu sa mi este rozsvietila kontrolka vymeny brzdovyh dosticiek, ktore su vymenene a v poriadku, tak to tipujem na elektriku. Zatial sa mi este nepodarilo zohnat elektrikara, tak s tym tak jazdim. Mate s tym uz niekto skusenosti, riesili ste to? Ventialtor je cca rok stary.

A da sa niekde cez poistku docasne odstavit ventialtor? Resp. ak ho odpojim, mozem pouzivat kurenie ?
Dakujem vopred za vsetky rady.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od donutil » sob pro 11, 2010 15:25

Mě se to stává přes zimu(vlhkost si myslím)a přes léto se to ztratí.Vydělám vždycky takovou silnou plechovou pojistku v motorovém prostoru nad levým kolem a přestane se točit,jen cvaká relé.

Peter75
Příspěvky: 110
Registrován: pát pro 25, 2009 22:54
Bydliště: Prešov

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Peter75 » sob pro 11, 2010 15:53

skus na ovladani klimatizacie stlacit ECON ci sa ti bude stale tocit,alebo sa ti vypne
Rover 75 2.0CDT ,r.v. 2002
Obrázek

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » sob pro 11, 2010 16:39

Peter75 píše:skus na ovladani klimatizacie stlacit ECON ci sa ti bude stale tocit,alebo sa ti vypne
ten ventilator ide bez ohladu na to, ci mam zapnutu klimu, aj tak je dovod na vyskusanie ci pojde v prevadzke ECON? Ak ano, obleciem sa a idem hned to do garaze vskusat :)
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » sob pro 11, 2010 16:41

donutil píše:Mě se to stává přes zimu(vlhkost si myslím)a přes léto se to ztratí.Vydělám vždycky takovou silnou plechovou pojistku v motorovém prostoru nad levým kolem a přestane se točit,jen cvaká relé.
je niekde v navode popisane, ktora poistka na ventilator? A nevadi, ked budem v zime pomocou klimatizacie kurit a ventilator bude odpojeny? Bude to sice pre mna len docasne riesenie, ale aj tak si to chcem potvrdit, lebo klima mi uz raz odisla a uz sa mi do nej investovat nechce.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od donutil » sob pro 11, 2010 16:44

Jestli máš zaplou klimu tak se nedivím že se točí vrtule po otočení klíčkem,ale to mě nenapadlo ti poradit,myslel jsem že jsi dostatečně obeznámen s obsluhou auta a takovou samozřejmost víš.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od donutil » sob pro 11, 2010 16:51

Nechápu jak chceš topit klimatizací,ale budiž.Pod kapotou vedle přídavného topení(bufíka)motoru je skříňka s deklíkem,který když odklopíš tak před relátkama uvidíš pět plechových pojistek přišroubované šroubky.Tak vydělaš třetí zprava když stojíš před autem,po směru jízdy je to třetí zleva.Taky na tom odklopeném deklu je napsáno nač která pojistka je a tato má ve znaku vrtuli.Na topení to nemá vliv,jen bys měl sledovat teplotu motoru,abys nepřehřál,ale jestli máš všecko o.k.nemělo by se to kór teď v zimě stát.

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » sob pro 11, 2010 17:16

Co sa tyka mojho vyjadrenia, ze topim klimou, to som len tak laicky myslel to, ze ci topim, alebo chladim, tak to stale ovladam cez tie iste ovladace, len uberam, alebo pridavam teplotu. Cosi o tom viem, ale do hlbky nie, som odbornik na ine veci.

Dakujem za odborny opis, kde najdem tuto konkretnu poistku, tak ju zatial, kym sa mi na to niekto nepozrie, vyberiem. Aspon budem kludny, ze mi neodide opat ventilator. A budem hladat zatial spolahliveho elektrikara. MOzno odisiel spinac, skor to odhadujem na skrat vdaka tej vlhkosti, ked mi svieti este aj kontrolka na tie brzdy, ktore su v poriadku.
Este raz velka vdaka, hned zajtra rano to idem spravit.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od donutil » sob pro 11, 2010 18:51

Tak se hlavně podívej že jezdíš na econ a ne na klimu,páč s zap.klimou ti vrtule frčí pořád.Jestli ty brzdy mají el.spojitost s vrtulí to nevím,na elektriku jsem blb,ale nad pravým př.kolem pod kapotou je modrý konektor od brzdového káblíku a ten když rozpojíš a propojíš ten konec co jde do vozu drátkem,měla by kontrolka zhasnout a když jo,tak asi bude něco s káblíkem co jde k brzdám,a když to bude svítit furt,může to dělat káblík od zadních brzd který ale nevím kde je,potud sahají moje vědomosti.

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » sob pro 11, 2010 19:10

Ja mam urcite na klime zapnute auto a riadim len teplotu (zima, leto) alebo smer kde ma fukat. Ked vypinam motor, tak vypnem najprv tlacitkom off klimu. Napriek tomu, ked rano pridem do auta, tak este skor nez nastartujem a skor nez zapnem klimu, tak sa vrtula rozbehne.
Tie brzdy popozeram, snad to budem vediet vyskusat :)
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od donutil » sob pro 11, 2010 19:27

Tak na klimu furt nejezdi,je to zlozvyk který ničí auto.

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » sob pro 11, 2010 20:03

klimu pouzivam vtedy, ked mi je v aute v zime zima a v lete teplo, nie to stale :), alebo ked sa mi zahmlievaju skla :)
Naposledy upravil(a) AnderN dne sob pro 11, 2010 20:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pokud reaguješ na předchozí příspěvek, tak používej tlačítko Odpovědět dole na stránce a ne Citovat u příspěvku ... šetří to dost prostoru.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Tommi_82 » ned pro 12, 2010 9:53

Jak píše donutil, pokud jezdíš pořád se zaplou klimou tak se nediv(Auto = zaplá klima, Econ = vyplá klima). V zimě chápu že někdo klimu zapne na vysušení auta na chvilu, ale jinak mi to hlava nebere. Zejména vzhedem k tomu jaký má R75 potíže s ventilátory mi to přijde jako nevhodné. Takže si to přepni na Econ. Ušetříš jak baterku tak peníze na opravu ventilátoru.
Otázka bude jestli i na Econ se bude točit ventilátor???
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Tommi_82 » ned pro 12, 2010 10:22

Co se týče těch brzd, zkontroluj jestli máš v pořádku zasunuté konektory senzoru oportřebení. Podezdříval bych hlavně ten co je u zadního kola(jde na něj voda a bordel- což by sice nemělo vadit protože zkrat znamená OK, ale i přesto bych to omrkl). Senzory jsou na spolujezdcové straně. Ten zadní najdeš vzadu za podběhem(až za kolem), má modrou barvu.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » ned pro 12, 2010 11:41

Tie senzory som zatial nenasiel, som laik a este som to neriesil, ale to musim najst.
Naposledy upravil(a) AnderN dne ned pro 12, 2010 12:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pro odpověď na předchozí příspěvek nepoužívej tlačítko Citovat, ale Odpovědět ... šetří to prostor.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Odpovědět