Stránka 1 z 1

odvzdusneni 75tky

Napsal: ned říj 23, 2011 11:09
od verunal
ahojte, dolevala jsem nemrznouci smes do chladice, ale porad se mi jeste nepromisila. Potrebovala bych odpustit nejakou kapalinu, aby se to trochu promichalo, kvuli tomu mi to i pravdepodobne moc netopi... Mohli byste prosim poradit, kde odvzdusnit? diky moc

Re: odvzdusneni 75tky

Napsal: ned říj 23, 2011 15:09
od Tommi_82
1) jakej máš motor? Nafťáky se v tomhle počasí můžou zahřívat i 15 kilometrů. Nemrznoucí směs na prohřátí nemá žádnej vliv. Ta je tam kvůli tomu aby voda nezmrzla(nezvětšil se její objem) a následkem toho někde něco prasklo.

2) nikdy nesmí nastat situace, že by v expanzní nádobě byla hladina výš, než je ryska maximum(u pětasedmy máš mít v expanzce jen trochu vody na dně). Při ohřátí motoru na provozní teplotu by ti to pak někudy muselo utýct(v lepším případě víčkem).

3)Kapalina v expanzce se začně mísit teprve až po prohřátí motoru na provozní teplotu.

4) odpouští se tak, že se sundá někde dole hadice. Není to ale nic co by mohl udělat běžný uživatel auta někde na parkovišti. Je to práce pro někoho, kdo je trošku zdatnější. Jinak můžeš strčit hadičku do expanzky a trošku odcucnout, ale to asi nemá smysl když jsi tam dolila nemrzku a ta ještě jak říkáš nepromísila.

Re: odvzdusneni 75tky

Napsal: ned říj 23, 2011 15:15
od kptHergot
Napiš co máš za motor . . . jinak netopit to může i z důvodu zaneseného radiátoru . . . kapalina se ti promíchá po zahřátí motoru až když se otevře termostat ;) . . . hm, Tommi byl rychlejší :roll:

Re: odvzdusneni 75tky

Napsal: ned říj 23, 2011 21:51
od roverix
https://picasaweb.google.com/1116639854 ... 4054212594 Např u motorů K serie je odvzdušňovací šroub M6 na klíč 8mm. Nevím, jak se dělají na fotce šipky, tak kousek pod škrtící klapkou je volně zavátý lipový květ a ten samý kousek po ním je oný šroub