Význam ikon, které se zobrazují před tématy

Zamčeno
Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Význam ikon, které se zobrazují před tématy

Příspěvek od Tommi_82 » ned pro 19, 2010 7:04

Ve výpisu témat může mít každé téma nějakou ikonu. Dovolte mi v krátkosti vysvětlit, proč tomu tak je.

Nejprve však vysvětlím základní pojmy. Toto fórum se v době psaní tohoto návodu dělí na 5 základních sekcí(plus 1 skrytá sekce pro moderátory a administrátory). Příkladem sekce je "Roverclub.cz". Každá sekce má libovolný počet podsekcí. Příkladem podsekce je "PRAVIDLA Fóra RCCZ". Každá podsekce může mít libovolný počet témat(téma je vlákno příspěvků- odpovědí psaných na dané téma). Příkladem tématu je "Význam ikon, které se zobrazují před tématy". A konečně, základním stavebním prvkem tohoto fóra jsou příspěvky, tedy ucelené soubory textu od jednoho uživatele, které popisují nějaký dotaz, případně odpověď. Příkladem toho je text, který právě píši. To je na úvod vše a přejděme k tomu, o čem toto téma má být.

Ikona může symbolizovat typ tématu, ale také další informace o tématu(vysvětlím níže).
Typ tématu může nastavovat administrátor a nastavuje se vždy pro první příspěvek v daném tématu.
Pokud je typ tématu nastaven jako : Výchozí tak je to klasická ikona s několika pomyslnými řádky, téma má normální důležitost a řídí se základními pravidly(když do něj nikdo nepřispívá tak pomalu upadá v zapomění tím, jak ho nahrazují novější a aktuálněji diskutované témata).
Pokud je typ tématu nastaven jako : Důležité tak je to ikona s vykřičníkem a to znamená že téma je zařazeno mezi ostatní výchozí témata, ale zůstane viset vždy navrchu v přehledu témat, tedy neupadne v zapomění.
Pokud je typ tématu nastaven jako : Oznámení tak je v ikoně "i", a to znamená že téma je zařazeno do rámečku Oznámení, který je u každé sekce v přehledu témat nahoře(tedy za přdpokladu že alespoň jedno z témat v této sekci má nastaveno typ Oznámení).
Poslední typ tématu je : Globální toto téma má stejnou ikonu s vykřičníkem jako Důležité ale navíc se umísťuje do panelu Oznámení a to nejen pro danou sekci ale pro naprosto všechny sekce na fóru. Zobrazuje se tedy ve všech sekcích.

Dá se taky nastavit po kolik dní má být nastaven typ tématu (respektive po kolika dnech se typ tématu má změnit na výchozí). Dělá to opět administrátor.

Nezávisle na typu tématu, může být s hvězdičkou nebo bez (s hvězdičkou ukazuje že přihlášený uživatel do toho tématu už někdy přispíval). Kromě toho se barevně liší na červenou a šedou. Červeně je že je téma uživatelem nepřečteno. Pokud v některé sekci témat je některé z témat uživatelem nepřečteno, zobrazí se uživateli daná sekce/podsekce také s červenou ikonou(ve výpisu sekcí/podsekcí)

Poslední věc je že se téma dá zamknout(administrátorem/moderátorem), pak se v ikoně objeví ikona zámku a uživatelé do tohoto tématu již nesmí přispívat, administrátoři a moderátoři ano.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Zamčeno