Divoká zvěř - zkušenosti

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od tobias » úte kvě 12, 2009 5:06

Mě srnka málem stála zdraví :) to sem měl tak půl roku papíry. Jel sem si klidně po okresce, najednou hop, já sem zazmatkoval, strhnul to do příkopu jak sem se jí snažil vyhnout, proletěl se 4 metry vzduchem, udělal pár kotrmelců a skončil zpátky na silnici. Nic příjemnýho, ale musím říct, že auto vydrželo v pohodě....teda na odpis, ale mě nic nebylo. Teda nebylo to nejak tragicky, ale uz nemelo cenu ji opravovat, levnejsi bylo koupit za par supu z nemecka novou :)
To byla moje milovaná první Omega. R.I.P. a moje první a dodnes snad poslední bouracka :)

Od tý doby mi tam skocili uz spoustakrat, ale člověk se poučí :)
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » úte kvě 12, 2009 5:46

Stanik: :) ...No a ted uz vsichni vime po kom ze se vali ty mrtvoly po silnicich :D ...zatim jsi tu nejvetsi pytlak...no ale s tim havarijnim jsi mel stesti jako barak...takze ti zavidim.Ja ho nemam :( A jsem rad, ze se taky nekdo priznal at tu nejsem sam

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » úte kvě 12, 2009 6:07

tobias píše:Mě srnka málem stála zdraví :) to sem měl tak půl roku papíry. Jel sem si klidně po okresce, najednou hop, já sem zazmatkoval, strhnul to do příkopu jak sem se jí snažil vyhnout, proletěl se 4 metry vzduchem, udělal pár kotrmelců a skončil zpátky na silnici. Nic příjemnýho, ale musím říct, že auto vydrželo v pohodě....teda na odpis, ale mě nic nebylo. Teda nebylo to nejak tragicky, ale uz nemelo cenu ji opravovat, levnejsi bylo koupit za par supu z nemecka novou :)
To byla moje milovaná první Omega. R.I.P. a moje první a dodnes snad poslední bouracka :)

Od tý doby mi tam skocili uz spoustakrat, ale člověk se poučí :)
Je pravda, ze se clovek pouci, ale jak v cem.Kdyz mi tam ted skoci znovu stejne ji naberu a muze delat smutne oci jak chce.Bude mi ji sice lito, ale zivot s ni nevymenim.Neco jineho by bylo kdyby mi skocila do cesty krava.Ale nastesti kravy nelitaji a priblble nehopsaji jako srnky.Jedine pak bude clovek davat vetsi pozor na invazi z lesu a poli, ale zase nebude poradne cumet na ostatni veci a to muze byt jeste horsi...Jeste ze tu nemame zvirata jako nekde v Africe...to uz by pak psal na forum ten nosorozec jak mu vlez do cesty plechovej kybl.

CharleeSkywalker
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 21, 2007 10:21
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od CharleeSkywalker » úte kvě 12, 2009 7:46

bydlim v Breclavi a casto jsem jezdil do okolnich dedinek..a vsude kolem pole takze priloezitosti mraky...zajice uz ani nepocitam...snad jenom jednoho si pamatuju docela presne..to jsem jel se Sonatou rodicu a ten zmetek vybehl z boku...tak jsem zacal brzdit a on se zapojil a utikal vedle me...kdyz jsem si rekl ze pridam, ujedu a nebudu s nim tedy zavodit tak udelal to same...trema krokama pridal a spachal sebevrazdu...jumpnul me pod auto a urval znacku...jinak neudelal nastesti nic...

no a na nasem Tulakovi mam pamatku na srnku...situace ne nepodobna zavodnimu zajici...zvire muselo byt hodne blbe...v klidku si to straduju cca 90km/h a naraz vidim jak lezou dve srnky na silnic prave na pravo (tedy na moji strane)...tak jsem to zadupnul a v klidu zpomalil asi na 30kmh...to si to ty dve slecny zatim preskakali na druhou stranu cesty...tak jsem zacal pomalu rozjizdet a najednou vidim jak ta jedna se otaci a vyrazi zpatky...to uz jsem byl ale skoro vedle nich a tak jsem radeji pridal abych jim ujel pac na me mirili vlastne zboku :mrgreen: jedna ta krava ale pridala a vrazila me hlavou do boku...takze tam mam lehkou promacklinu...neni to skoro ani videt...clovek asi musi vedet kam se podivat...krom toho mi jeste za rafkem nechala asi 30-40cm chlupu...byly vrazene mezi pneu a rafkem a jezdil jsem s tim chlupatym kolem do vymeny gum, pac to neslo odelat ani klestema :mrgreen:
Rover 200, r.1999, 76kw

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od NoobszDJ » úte kvě 12, 2009 10:30

viem, že to čo sem teraz postnem nieje o divokej zveri...ale chcem vedieť čo by ste spravili Vy...
http://www.aktuality.sk/koktejl/pikosky ... olesa-auta
čo by Vám bolo prednejšie?...tá mačka alebo koleso Vašeho plechového miláčika...no ja by som si koleso určite nedal zničiť...čiže mačka by si to za svoju sprostosť zlízla...pozor nie som žiadny zabijak ani bezcitná sviňa...ale to koleso by mi bolo fakt prednejšie...
Rover 416si

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Trunda » úte kvě 12, 2009 10:37

Jezkovy zraky..... stacilo jedno ohnani se srpem a bylo po problemu.... no teda asi by se to kolo muselo rychle umyt... ;-) Ale me se to stejne nezda... Si vemtejak hodne tam museli tou rozbrusovackou manipulovat... kurnik vzdyt ta kocka se tam musela uskvarit :-D A nebo to jsou kleste? .... asi jo ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od NoobszDJ » úte kvě 12, 2009 10:57

tak vidíte...nie len srnky, jelene a zajace sú sprosté zvieratá...ešte aj tie mačky...strkajú sa všade...však čo keď majú 9 životov tak si to môžu dovoliť :D ...ale ako som písal...keby mne takto mačka vliezla do kolesa nerozmýšľal by som...ale hold...ak je niekomu to zviera prednejšie ako neskôr vzniknutá škoda tak to je vec daného človeka...a ešte ma tak napadlo niečo na odľahčenie...viete aký je rozdiel medzi zrazeným zvieraťom a zrazeným cigánom?...pred tým zvieraťom je aspoň brzdná dráha...
Rover 416si

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6963
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od AnderN » úte kvě 12, 2009 13:50

To jsou veci ... ale kdyz ta hlava sla tam, tak by mela jit i zpatky, ne? Mozna stacilo kocoura polit trochou vyjeteho oleje :-)

Jinak s tou srnkou taky muzu pridat svou trosku do mlyna ... v zime pred 4 lety jsme jeli v noci po silnici mezi Rymarovem a Sumperkem. Krasna klikata okreska lesem pres Skritek, odkud se chodi na Praded. Snehu kolem cesty tam bylo odhadem kolem 2 metru. A kdyz jsme si tak vesele sjizdeli serpentinami dolu k Sumperku, tak za jednou ostrou pravou zatackou vybehla srnka z leve strany, sebehla z te dvoumetrove zaveje a hura mne pod kola. Nejel jsem rychle, teprve jsem se rozjizdel, ale na tom snehu mi bylo jasne, ze tohle neubrzdim. Tak jsem to vzal takticky na stranu, at nepomlatim svetla, kapotu, naraznik a vsechno okolo. Hlavou nam pomlatila blatnik za prednim kolem, jinak nic -- oprava i s lakovanim do 5 tisic. Srnka zaplatila zivotem. Te noci byla namerena snad nejnizsi teplota za celou zimu - kolem -26°C. A v te zime jsme tehdy mladi a naivni cekali asi hodinu na prijezd PCR (tehdy jeste nejezdili pomahat a chranit), aby sepsali protokol a jeli si k hajnemu uvarit gulas. Od te doby vozim v kufru u rezervy igelit -- prece si nezasvinim auto :-)
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od NoobszDJ » úte kvě 12, 2009 14:08

tak teda posielam jednu fotku...ten určite tie plašiče zveri nemal :D...
Obrázek
Rover 416si

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » úte kvě 12, 2009 14:10

CharleeSkywalker píše:...krom toho mi jeste za rafkem nechala asi 30-40cm chlupu...byly vrazene mezi pneu a rafkem a jezdil jsem s tim chlupatym kolem do vymeny gum, pac to neslo odelat ani klestema :mrgreen:
Tomu jsem se take divil.Ja mam chlupatou SPZ jako kdybych na ni dal svetr nebo co a chlupy jsem nasel i v koncovce vyfuku coz bylo zajimave :-D

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6963
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od AnderN » úte kvě 12, 2009 14:15

To jsi je snad vpredu nasal, prosly motorem a zastavily se az za zadnim tlumicem vyfuku, ne? :D
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Trunda » úte kvě 12, 2009 14:31

Ja zatim mam zarez akorat za jezecka :-) Blbecek... sem vyjizdel z mesta a tesne pred autem jsem zaregistroval od krajnice padiciho jezka... tak jsem strhnul rizeni od kraje... no prednim kolem jsem ho nesestrelil, ale pak vzadu jsem citil, jak mi naprava nadskocila :-D Ty jo, ten musel byt asi v hodne velke depresi, protoze tak rychle beziciho jezka pod kola jsem v zivote nevidel :-D
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » úte kvě 12, 2009 14:49

AnderN píše:To jsi je snad vpredu nasal, prosly motorem a zastavily se az za zadnim tlumicem vyfuku, ne? :D
:D Jo asi jo.Zkratila si cestu skrz auto jako na fotce co sem dal NoobszDJ...tam se to ale zrejme nepovedlo a zasekla se napul cesty

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Fujitsu » úte kvě 12, 2009 17:01

Já jsem vzal srnu letos v zimě, někde jsem tu o tom už psal...taky na sněhu a ještě z kopce, takže auto se klouzalo, mám ale jenom nepatrně prasklý nárazník, ani to není moc vidět...srna odhopsala spokojeně do lesa.

Ale asi před měsícem jsme jeli pomalinku sídlištěm a okukovali domky :). Najednou před námi přistál holub, tak sem si řikal, když přiletěl, tak i odletí....jel jsem fakt krokem a dával jsem mu dost času, a najednou takový hup hup a v zrcátku vidím houf peří, jak se víří za autem.... mladá to obrečela :? .
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Ptech » úte kvě 12, 2009 18:17

..fakt dobry prispevky. Charlie Skywalker by mel mit prezdivku Holič srn :D :D :D

Odpovědět