rover 400

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kaja
Příspěvky: 36
Registrován: čtv zář 20, 2007 20:43
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: rover 400

Příspěvek od Kaja » pát srp 29, 2008 19:07

Ahoj,
těžko bys mohl čekat, že tě zrovna tady někdo bude odrazovat od koupě Rovera:) Samozřejmě záleží hlavně na konkrétním kousku... Obecně problémový typ to rozhodně není, stačí si dávat pozor na stejný věci jako u každé ojetiny, snad jenom, kdyby cinkal diferák, nebo nešla řadit zpátečka...
pokud nebyl nabouraný, neměl by být ani moc orezlý, dají se sehnat vymazlené kousky úplně bez koroze i spodku(dovoz Itálie třeba).
Můžeš ho koupit v kompletní elektrické výbavě, která podle mých zkušeností funguje bez problémů i po letech. Do dieselů se nedával pouze tempomat. Vyhřívání sedaček přišlo až do 45ky, takže pokud koupíš kůži, doporučuju extra naftové topení, které se často montovalo už u prodejce.
o se týče spotřeby tak bádej na fóru, ale podle mě je realita tak na 5,5l/100km. Je ale třeba jezdit a ne popojíždět.
Co se týče servisu, žádné specialitky nejsou potřeba, běžné díly nejsou problém, ty ostatní seženeš mimo jiné třeba tady na fóru. Rozhodně ale nepočítej s tím, že bude všechno úplně hned jak u škodovek. Naprotitomu s cenami dílů si hlavu lámat moc nemusíš, spojková sada je myslím dokonce o nějakou stovku levnější než na felicii...
Jestli ti jde jenom o spotřebu koukni se radši po něčem jiným, Rover není konfekce, získáš s ním trochu víc než tunu plechu na kolečkách, vyžaduje občas péči - když mu ji nedáš, taky tě sice odveze (některý až 500 000km), ale občas ti dá vědět malými závadami, které obtěžují a přijdou obvykle nevhod...
Pokud mu ale věnuješ běžnou údržbu a řešíš věci včas, vždycky ti bude poruce se vším komfortem bez obav, tak nějak samozřejmě...
Na všechny tvoje otázky máš na fóru tuny odpovědí, názorů a zkušeností rozhodni se sám.

Uživatelský avatar
Karel G.
Příspěvky: 233
Registrován: úte zář 18, 2007 14:08
Bydliště: Havířov

Re: rover 400

Příspěvek od Karel G. » pát srp 29, 2008 20:21

Jo jo Rover je láska na celý život!! :-D

Uživatelský avatar
TommyLee
Příspěvky: 205
Registrován: ned říj 28, 2007 8:08
Bydliště: Mírová u Karlovách Varů

Re: rover 400

Příspěvek od TommyLee » pon zář 01, 2008 18:15

Souhlasím, i když ten můj (řidičský) zatím není tak dlouhý, ale už teď přemýšlím jakou další rourku si koupím, moc se mi líbí R45 :mrgreen:

Odpovědět