Divoká zvěř - zkušenosti

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » ned kvě 10, 2009 1:05

Myslim, ze kazdy uz se setkal s nejakym tim zajicem nebo srnou potulujicim se zbesile a nepredvidatelne po silnici...Vetsinou je toto setkani "pouze" vylekanim obou zucastnenych, tedy ridice a hlavne zvirete, ale kdyz stesti spi, nedopada to dobre.Dnes jsem mel smulu ja a potkal srnku zavodnici, ktera mi chtela predvest jak to stihne...ovsem nejak se ji nezadarilo a dostala obtisk Rover primo na bok.Vyskocila z repky jako hopik evidentne sjeta, rozhledla se slusne jestli neco nejede a kdyz ucitila sanci zvitezit nad Roverem necekala na nic.Ze zhruba sedmdesati jsem stacil zbrzdit na nejakych ctyricet mozna tricet a potkali jsme se primo na stred predku auta.Srnka udelala par kotrmelcu, zvedla se a zmizla do pole za kamosema aby se pred nimi vytahla jak me pekne zkasirovala...Naraznik, chladic, mrizka, lehce vtlaceny zamek kapoty plus to co se najde zitra pri rozborce.Pri cekani na odtahovku uz moje oblibene zviratko vesele a dosti provokativne skotacilo po poli i s kolegyni sem a tam jako kdyby se vysmivalo...No nikomu se nic nestalo a to je hlavni ovsem lovecka sezona je plnem proudu a je treba zvysene opatrnosti.Repka je letos temer vsude a tu srnky rady...

PS:kdyby nekdo potkal onu oznackovanou roversrnu tak ta byla moje :D , ale mavat jen z bezpecne vzdalenosti!!!

EDIT:foto v odkazu

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od rower » ned kvě 10, 2009 1:14

A kdepak jsi ji potkal? Abych věděl kam ne/jezdit.... :P Příší týden se chystám na Slovensko... od západu k východu, tak doufám že mi tam nebudou skákat kamzíci, když pojedu kolem Tater :D :D :D ;)
Rover 416 // časem snad opět 75 :)

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » ned kvě 10, 2009 1:38

Potkal jsem ji mezi Horni - Dolni Lukavici...zapadni cechy.Ted ale jezdime (nebo jezdili :-D ) dost na vylety a celkem dalky a tenhle hmyz potkas vsude a celkem casto.Nebo je vidim jenom ja a podvedome sem vybiral tu spravnou...nevim

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Roman620ti » ned kvě 10, 2009 7:49

Urael píše:Myslim, ze kazdy uz se setkal s nejakym tim zajicem nebo srnou potulujicim se zbesile a nepredvidatelne po silnici...Vetsinou je toto setkani "pouze" vylekanim obou zucastnenych, tedy ridice a hlavne zvirete, ale kdyz stesti spi, nedopada to dobre.Dnes jsem mel smulu ja a potkal srnku zavodnici, ktera mi chtela predvest jak to stihne...ovsem nejak se ji nezadarilo a dostala obtisk Rover primo na bok.Vyskocila z repky jako hopik evidentne sjeta, rozhledla se slusne jestli neco nejede a kdyz ucitila sanci zvitezit nad Roverem necekala na nic.Ze zhruba sedmdesati jsem stacil zbrzdit na nejakych ctyricet mozna tricet a potkali jsme se primo na stred predku auta.Srnka udelala par kotrmelcu, zvedla se a zmizla do pole za kamosema aby se pred nimi vytahla jak me pekne zkasirovala...Naraznik, chladic, mrizka, lehce vtlaceny zamek kapoty plus to co se najde zitra pri rozborce.Pri cekani na odtahovku uz moje oblibene zviratko vesele a dosti provokativne skotacilo po poli i s kolegyni sem a tam jako kdyby se vysmivalo...No nikomu se nic nestalo a to je hlavni ovsem lovecka sezona je plnem proudu a je treba zvysene opatrnosti.Repka je letos temer vsude a tu srnky rady...

PS:kdyby nekdo potkal onu oznackovanou roversrnu tak ta byla moje :D , ale mavat jen z bezpecne vzdalenosti!!!
Pěknej článek :D :D :D

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 10, 2009 9:45

ja ešte skúsenosti so zverou našťastie nemám...rovera som ešte nestačil pokrstiť a ani sa to nechystám...niekedy dávnejšie som mal Nissan Almera a s tým autom som zobral zajaca (asi v 100km/h rýchlosti) ale autu sa nič nestalo...asi tak 4 mesiace dozadu mi cez cestu prebehol taký fasa vypasený diviak...toho keby som nabral môžem nechať v aute doklady a kľúče a "spokojne" si odísť pešo...tohto nissana som pred cca mesiacom predal...4 dni dozadu ho chalan rozbil...trafil srnku...na pravú stranu auta...prasknutý nárazník, rozbité pravé svetlo aj s blinkrom, ohnutý blatník a niektoré rámy pod plechmi mal ohnuté...výsledná škoda po obhliadke v servise je cca 1400€...
Rover 416si

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » ned kvě 10, 2009 11:06

Koukal sem, ze jsou k sehnani ruzne plasice zvere, ale co to udela? Ma nekdo neco takoveho na svem aute? Aby to pak nelakalo jine bestie :-D ...srnku uz pak uvidim jenom v zoo, ale pri jizde otevru stresni okno a do auta mi naletne hejno divokych kachen :D ...to by take nemusela byt spatna zkusenost :shock:

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 10, 2009 11:08

urael mal som v starom aute v nárazníku tie plašiče zvere...a vidíš...kamarát aj tak rozmetal srnku...takže to zrejme hovno pomáha...akurát ti ju priláka do cesty :lol: :mrgreen:
Rover 416si

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » ned kvě 10, 2009 11:25

Treba byla zrovna ta jeho srna nedoslychava...ono to ma vydavat nejaky zvuk ne? No cos taky cekal za par korun? zirafu? :D pridelam za auto plechovky a budu lakat alespon dopravaky

R4ms3S
Příspěvky: 1496
Registrován: úte úno 05, 2008 18:12
Bydliště: Brno / Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od R4ms3S » ned kvě 10, 2009 11:38

po městě jich pak trefíš hodně :D
Obrázek
CTR EP3 - http://www.r4ms3s.cz/ctr/" onclick="window.open(this.href);return false; - track car
MG ZR 160 - http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=462" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
Rover 214Si - http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=104" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » ned kvě 10, 2009 11:41

asi bych se pak divil z jakych der by lezly ven :D

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 10, 2009 20:29

rozmýšľam že si tú srandu dám asi aj na rovera...však je to pár € investícia...keď si to tak vezmem niečo vyše roka som nemal problém so zverou a ani som nemusel zbytočne brzdiť...no len raz...keď mi v úplnom kľude prešiel diviak cez cestu...vtedy mi ani ten plašič nepomohol...určite to bol nejaký flegmatik...lebo som ho aj vytrúbil a on sral z vysoka na mňa...pomaliy si odcupkal na druhú stranu cesty :D
Rover 416si

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » ned kvě 10, 2009 20:41

NoobszDJ píše:rozmýšľam že si tú srandu dám asi aj na rovera...však je to pár € investícia...
Jen to tam flakni at tu nejsem sam :)

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6963
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od AnderN » pon kvě 11, 2009 15:44

Urael píše:Potkal jsem ji mezi Horni - Dolni Lukavici...zapadni cechy.Ted ale jezdime (nebo jezdili :-D ) dost na vylety a celkem dalky a tenhle hmyz potkas vsude a celkem casto.Nebo je vidim jenom ja a podvedome sem vybiral tu spravnou...nevim
Tam potkas rovnou medveda a zpatky jedes vlakem :D :D :D
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
Urael
Příspěvky: 107
Registrován: pát črc 18, 2008 18:52
Bydliště: Plzeň-sever

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Urael » pon kvě 11, 2009 16:44

Potkat medveda tak ani nebrzdim a beru to rovnou polem.Nejsem zadnej Berousek :)

Stanik
Příspěvky: 152
Registrován: čtv zář 27, 2007 0:39

Re: Divoká zvěř - zkušenosti

Příspěvek od Stanik » pon kvě 11, 2009 22:59

Zkušenosti se zvířátky téměř každodenní :evil: Největší "úlovek" byl asi před sedmi lety. Měl jsem tehdy Mitsubishi Galant. Přesně v půl třetí odpoledne prvního července na cestě směrem z Kaplice do Č. Budějovic mi vyskočila srna z poza stromu přímo před auto :shock: Problém byl v tom, že jsem v tu chvíli jel cca 110 - 120. Nestačil jsem udělat vůbec nic, ani jen dát nohu na brzdu natož brzdit. Rána jak hrom - přímo na střed. Srna šla ve dvou kusech přes auto. Odnesl to celý předek vč. hauptny, blatníku, světel, mlhovek, nárazníku a všeho co bylo za tím (chladič, nádobka ostřikovačů, výztuha nárazníku ....). Škoda celkem rekordních 133000 Kč :x :x. Jediné štěstí bylo, že jsem auto nechal týden před tím havarijně pojistit, takže v pojišťovně ze mě měli ohromnou radost :-D :-D :-D . Od té doby, co mám Rovery (už asi 6 let), tak naštěstí žádný karambol. Jen jednou jsem si dal "losí test", když mi ze škarpy vyběhlo šest divočáků za sebou. Ubrzdit bych to už nestačil, tak jsem si vybral dvě s největším odstupem a trefoval se mezi ně - a vyšlo to :wink: S 75 se mi ale stala kuriozita - na dálnici mezi Vyškovem a Brnem dva zajíci během dvou kilometrů. Byla tma, takže žádná šance se ve 130 vyhnout - jeden přímo pod pravé přední, druhý pod levé přední. Nic se nedělo, tak jsem jel v klidu dál. V Humpolci jsem stavěl na benzínce a po zastavení byl cítit spálený plast. Oni ti zajícové, než skonali pod kolem, tak stačili brnknout o přední nárazník a tím v té rychlosti urazili uchycení plastové vložky blatníku na obou stranách. Ta se pak náporem vzduchu ohnula a "šmejkala" se o přední kolo. Tím fofrem se tak zahřála, až se mi na každé straně tak 20 cm utavilo. Ještě, že s tím asi inženýři v Roveru počítali a udělali ty vložky nehořlavé :P .
Stanik ROVER 75 CDT (do 02 2010), JAGUAR S-TYPE 4.0 V8 (od 02 2010 do 06 2013), BMW E91 (od 05 2013)

Odpovědět