Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » pon zář 22, 2008 16:27

Ahoj kolegyně a kolegové,
čím dál víc mi vadí, že se mi při prejíždění nerovností objevují různé pazvuky z podvozku a mlácení do volantu a tak se začínám zajímat o výměně čepů na přední a zadní nápravě na "stříbrňáku" Rover 620ti. Na autě jsem to zatím nějak moc nekoumal, ale z obrázků to nevypadá složitě i když to možná náročné bude. Chtěl bych se Vás tedy optat, jestli jste je někdo neměnil sám a případně poradit, jestli se to dá s obyčejným vercajkem zvládnout a nebo po zkušenosti raději najít nějakej šikovnej servis. Vůbec nevím kam to dát, mám špatné zkušenosti a do Prahy se mi moc nechce, proto bych to raději zkusil sám. :evil: Nebo kdyby někdo věděl o někom šikovném kolem Pardubic... :-D :P
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Zakar » pon zář 22, 2008 18:14

Pokud máš na přední nápravě originální horní rameno tak čep koupený v aftermarketu ti do něj nepůjde(má jiný rozměr)i když v katalogu je uveden.Já jsem to vyřešil tak,že jsem koupil celá ramena.Spodní svislý čep vyměníš ale je to pracnější.A bez lisu se neobejdeš.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » pon zář 22, 2008 18:40

Aha...no těžko říct, zkusím to jedině porovnat s červeným, u tohodle stříbrnýho jsou manžetky hrozně spuchřelé asi tam musej bejt fakt hrozně dlouho. Díky moc za důležitou informaci :!:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 421
Registrován: pon zář 17, 2007 15:39
Bydliště: Libřice

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Jarda » úte zář 23, 2008 22:09

Romane muzu ti s klidem doporucit meho servisaka,domluvis se na terminu,hodis mu tam auto a dalsi den si ho odvezes,kluci tam sou moc sikovny a aspon se muzou zacit ucit na tvym,nez mi dotahnou to moje :D Hodim ti to na SZ.
Rover 214Si 12/97, Rover 75 Tourer Contemporary SE 12/04

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » stř zář 24, 2008 0:19

Díky za podrobnej popis a mapu. :wink: Ještě mrknu na ty ramena u stříbrného a červeného, tak jsem na to zvědav, co zjistím, ale venku už je zima a do garáže se mi moc nechce :? :oops:
2x Rover 620ti

Roman 620 Ti
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 17, 2007 8:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman 620 Ti » stř pro 17, 2008 22:14

Dvakrát jsem měnil přední čepy a dvakrát to dopadlo velice zle... První výměna na doporučení servisu , že prý by to potřeboval , tak jsem je to nechal udělat a do roka se čep přetrhl a ulítlo přední pravé kolo... Naštěstí za zatáčkou asi ve 40 km. Následoval odtah a nové horní rameno a nový čep ... a do roka to samé , ale ve 170 km na dálnici. Docela mazec... Prasklý čep probrousil během pár vteřin ráfek , následovalo jeho roztržení a tanec po dálnici. Byl jsem rád , že jsem přežil. Zas nový čep na kterém už rok jezdím a tak trnu , kdy se to zopakuje. Radši bych asi jezdil na původním co by to šlo. Nevím kde je chyba , jestli mám smůlu na vadné výrobky , nebo se tam na ramenech něco šponuje a čep je více namáhán. Jinak mám 620 Ti a koukám i stejné jméno... :lol: Ale v současné době už si s autem netroufám na nijakou delší cestu , jeho nespolehlivost je neskutečná. Momentálně už je počtvrté v servisu na opravě alternátoru za šest let... :( Děs a hrůza. Mohl bych vyprávět sáhodouhé historky. Jinak pokud šlapal jak má , nádherné svezení , přiznávám , srdcová záležitost. Nyní už mám v !&@#! i turbo , ale jezdí to i bez něj , pokud není jiná závada.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » stř pro 17, 2008 22:32

Hm...tak to jsi mě zase trochu odradil od těch čepů, zatím jsem je neměnil. Já bych je asi ani neřešil, ale koukal jsem, že maj porušené prachovky. Stejně jsem se o to zajímal, že by jsme je přehodili s bráchou v garáži, ale jak jsem zjistil od kolegy Zakara, moc jednoduché to neni a prasatům do servisu se mi to zatím dávat nechce. Od jaké firmy jsi ty čepy kupoval, abych věděl co určitě nekupovat? Zlatej originální díl, jenže takové věci na vrakáči taky nemá smysl kupovat a na nové zase nemá chudý pracující lid bankovky. :lol: Je na hov... když se to ser..., to máš smůlu, to turbo jedině zkusit zrepasovat a nebo vzít z vrakáče. V jeseníku za něj chce kolem 7000kč. Co s ním máš? Netahá, nebo pouští už hodně oleje? Nebo se taky stává, že upadne ta klapka ve výfukové části a pak plyny nepohání vrtulku, ale jdou rovnou za ní do výfuku. Nebo jestli ti to nejde do otáček a začne to za 3000ot cukat až trhat, tak to mi dělal vadnej podtlak a sehnal jsem ho za 1500kč. Jinak nick máme hodně podobnej :lol: 8)
2x Rover 620ti

Roman 620 Ti
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 17, 2007 8:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman 620 Ti » stř pro 17, 2008 23:18

V turbu mám upadlou tu klapku , našel jsem ji při výměne katalyzátoru ve výfukovým potrubí. Ale neřeším to , už se mi do toho nechce cpát prachy. Vychází mi to ročně kolem šedesáti litrů a spolehlivost se nelepší... A čep nevím jaký byl , bylo to v Rover servisu , tak jsem předpokládal , že origoš , ale asi spíš něco levýho... A teď se originál už taky asi nový nesežene. Je zajímavý , že originál věci vydrží 120 - 170 tis. km a pak se to začne sypat a každá náhrada vydrží tak rok , dva ... No mám toho víc , ale to by bylo spíš na pokec. Jo a na jaře uvažuji , že Rover půjde do světa... Tak možná na náhradní díly , je jich tam dost novejch , plechy stojí za prd , rezavý jak liška...

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » čtv pro 18, 2008 20:39

No takm to by nemuselo bejt nějak extra drahý. Většina Tíček chrastěj při klesání otáček motoru, to jsem zjistil, že dělá právě ta osička klapky ve výfukové části. Asi už má vůle a za další čas upadne klapka celá. Když jsem byl v jedné opravně na turbíny, tak mi řikal, že to normálně opravujou, ale cenu neznám. Nepřijedeš na lednový Rover sraz v Praze? :mrgreen: Tam by jsme mohli pokecat 8) Jinak tyhle šestistovky reznou často na zadních lemech, jinak to je krom vyjímek bez problému, u stříbrného už mám pravej lem taky načatej, ale zatím tam mám jen bubliny, radši klepu... V jakých barvách ho máš? Myslím kastly+interiér :P
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Zakar » čtv pro 18, 2008 22:44

O jakém čepu je řeč ? Čep řízení,čep horního ramene nebo hlavní nosný čep ??? Ten čep se nemůže přetrhnout ani jeden pokud se nejedná o těžkou dopravní nehodu.Já mám najeto 210 tis. a měnil jsem zatím jenom pravé horní rameno,protože čep v něm měl vůli.Jinak vše původní a v dobrém stavu.Podvozek Roveru 600 je velice kvalitní a vydrží velmi dlouho.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Roman 620 Ti
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 17, 2007 8:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman 620 Ti » pát pro 19, 2008 9:02

Zakare , neříkám , že podvozek je špatný , naopak si myslím , že jeden z nejlepších , auto sedí a drží úžasně. Myslím , že konstruktéři postavili super vůz a jeho konstrukce plně odpovídá jeho výkonu. Ale některé součástky při tak extrémním zatížení mají svou životnost , což je pochopitelné a štve mě , že vyměněné věci nevydrží to co originál z fabriky - viz alternátor - to je nekonečný příběh a s čepy jsem si taky užil , jak už jsem psal. Nikdy bych nevěřil , že mi u takovýho auta může uletět kolo.... Praskl spodní pravý hlavní čep - dvakrát to samé. Kolo naštěstí pokaždé zůstalo viset na horním ramenu , které se jen ohnulo. Ve spodním ramenu vždy zůstal zbytek čepu a ten probrousil drážku do ráfku. Při první nehodě to bylo jen pár špon jak ze soustruhu , ale při druhý se ráfek probrousil a rozletěl na dvě půlky a vše šlo pod nápravu a podběh... Je to součástka za pár stovek s porovnáním s ostatními , zanedbatelné , neřeším jesli tři nebo osm , ale představoval bych si kvalitu. Teď už se bojím využívat plný výkon vozu.
Jinak mám taky stříbrnýho v šedé kůži rok 96. Zdědil jsem ho v 90 tis. od šéfa jako služební a ve 130 tis. jsem ho odkoupil - a začaly problémy... Teď už má naskákáno 240 tis. Pokud vše funguje , je to nádhera , ale při každé jízdě trnu , kde se co rozsvítí , nebo ozve nějaký divný zvuk...

Roman 620 Ti
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 17, 2007 8:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman 620 Ti » pát pro 19, 2008 9:07

Jinak turbo mi neklepalo ani nechrastilo , jak tady dost píšete , šlapalo jak hodinky až jednou se trochu ztratil výkon... A to byla právě ta klapka kterou jsem našel ve výfuku. A se srazem by neměl být problém , jsem pražák i když teď bydlím u Českýho Brodu , ale v praze dělám a dojíždím sem každý den.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » pát pro 19, 2008 20:43

Jj, taky to tam mám asi původní, co jsem koukal, je to na obou stejné, tak asi jó.
Přesně jak píše Roman, zlatej originál, snažím se kupovat co nejlepší kvalitku, ale i ta může zklamat. :? Furt nechápu, že ve stříbrným mám rozvoďák originál Rover MG a to má hodně nalítano, myslím víc než na budíkách, které ukazujou 179.000km. Ale rozvody už mám doma, kladku inu a řemen gates, ale stejně se mi ten originální líbí. :P Jenže nevím odkdy tam je :P
Jsem ráď, že na sraz chceš dorazit, pojedu taky stříbrným, tak by jsme tam byly oba se stejným nickem a tíčkem :lol: To bych si udělal pár společných snímků :D To turbo je zajímavý, že ti přetím ani nechrastilo, jestli už nemělo za sebou nějakou repasy, já jsem o tom uvažoval, nechat to opravit, venku je za pár hodin, ale bojím se, že to nějaký hovado zku*rví a pak si budu nadávat. To je jako s převodovkou, bracha nechal udělat generálku a za pět ticíc km letěla do šrotu a koupil z vrakáče starou a makala bez chyby. Jinak mě bude čekat spojka, tak jsem koukal na značku Valeo, protože z vrakáče by se třeba sehnala originální, ale to už by zase byla prasárna. No zatím dojezdím tu co tam mám, protože zatím neprokluzuje...ťuk...ťuk :twisted:
Kdepak, nejlepší je mít nový auto a po 100tis km ho střelit do bazaru a druhej ať se stará. Jen na něj mít :-D Třeba teď můžu srovnat v práci dva úplně stejné Fordy Transit. S jedním jsem jezdil a měl namotáno kolem 55.000km a teď druhej s najetejma 200km se chová naprosto stejně. Když přesednu zpět, tak krom výbavy je to furt jak nové, bez vůlí nebo něčeho podobného. Jde vidět, že prvních 50tácu je k nerozeznání od nového kousku, což se mi fakt zamlová, zvlášť když je to firemní auto, který každej prasí...
2x Rover 620ti

Roman 620 Ti
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 17, 2007 8:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman 620 Ti » sob pro 20, 2008 15:57

Spojku jsem měnil asi ve 160 tis , klouzala už dost děsivě a v tý době i vodní pumpu a krokový motorek. Pak následovalo ještě pár jobovek a nebere to konce. Teď jsem auto přivezl ze servisu , alternátor je opraven , ale prý to může vydržet týden nebo rok nebo i dva... Ale dva nepředpokládám , tak dlouho ještě nikdy nevydržel. Ale pořád je lepší repase než nový. To jsem udělal při první poruše , protože jsem spěchal na dovolenou. Mareda ho zrovna měl , funglovku , tak jsem vysolil dvacítku a vydržel taky jenom rok a něco.... Hrůza. Zkusím s sebou na sraz vzít seznámek těch lahůdek :( .

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Výměna čepů Rover 620 - zkušenosti?

Příspěvek od Roman620ti » sob pro 20, 2008 18:10

No abys nás tam tím seznamem všechny nevyděsil :lol: Asi je to i o štěsní, že někdo do auta nemusí vrazit ani korunu a drzhej jenom platí a platí :|
2x Rover 620ti

Odpovědět