Klimatizace

Xvas
Příspěvky: 509
Registrován: stř bře 19, 2008 14:59
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Xvas » stř dub 30, 2008 13:18

To mas jedno kolik gramu.pokud nechladi nech si ji doplnit a vycistit.vetsinou za to das kolem tisicovky.kdyz ti to nechladi tak to mas uplne prazdny

novda
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od novda » stř dub 30, 2008 14:00

Chlapek co mi to ide robit povedal ze tam zalezi na presnosti,ze max +/- 50gramov ,ze to inak nefunguje. Tiez hovoril postup, ze najprv to naplnia dusikom,tak na den az dva,ze ci to nefuci a az potom to plnia chladivom a s kontrastnou latkou.

Uživatelský avatar
Bifik
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 19, 2007 8:41
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Bifik » stř dub 30, 2008 15:15

No, já MĚNIL klimu 3x a pokaždé někde jinde. (náplň by se totiž měla vysát a napustit nová, kdo si jí jen nechá doplňit, tak to časem zasmrádne). Plyn který tam dávají se myslím nazývá FREON a na gramech opravdu nezáleží... Prostě napojí mechanismus s bombou na napouštěcí ventilek, vysají starou náplň a pak otevřou ventily kterýma se to napouští do chladícího systému klimatizace, podívájí se na budíky, zavřou ventily, spakují si mechinasmus, ty jim vybluješ 1000,- a jedeš domů s omrzlým obočím :lol:
ROVER 75 2.0 CDT Limousine

Xvas
Příspěvky: 509
Registrován: stř bře 19, 2008 14:59
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Xvas » stř dub 30, 2008 15:50

Ted sem mu volal a zjistil sem si to.vyjde mi to na tisicovku.zjisti jestli to neutika a pak to napusti novou napln vysolis prachy a Se zmrzlym usmevem jedes domu :D

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Klimatizace

Příspěvek od Roman620ti » stř dub 30, 2008 17:34

V každé lepší plnírně klimatizací mají tabulky, ve kterejch je i Rover a na každou řadu je tam udanej obsah média v klimatizaci.
V šestistovce má bejt plná náplň 750 a i při zbytkovém množství 450 fungovala, ale slabě. Takže to s tím +-50 je nesmysl. Jinak jen doplnit systém novým se snad ani nedělá, ne? Nebo nějakej kolenovrt. A klimatizace smrdí proto, že se čas odčasu nenechá vydezinfikovat a pak jde smrad a mikroby do interiéru a těla cestujících. Já než dojedu do cíle, tak klimu vypnu a teplej vzduch hned vysuší části, přes které jde vzduch a rosením jsou mokré a zamezí se tak tvorbě humusu. Co jsem kupoval toho stříbrného, tak to při puštěném větraku strašně páchlo a použili jsme s bráchou speciální dezinfekční sprej. A už je pokoj
2x Rover 620ti

Xvas
Příspěvky: 509
Registrován: stř bře 19, 2008 14:59
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od Xvas » stř dub 30, 2008 18:41

No rikal ze to cisteni smrdi.ale jen chvili nez se to vyfouka

novda
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od novda » pát kvě 02, 2008 7:29

no tak mam po probleme :evil: . Bohuzial mi kompresor vypovedal sluzbu. Technik sa na to pozrel pomeral tlaky a povedal ze zatial to nema cenu plnit lebo kompresor,je bud vadny alebo do neho nejde 12V alebo alebo alebo... to bude asi drahsie ako som si myslel. S tym si sam neporadim, takze mi ostava uz jedine origos HONDA servis.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Klimatizace

Příspěvek od Roman620ti » pát kvě 02, 2008 12:27

a PŘI ZAPNUTÍ TLAČÍTKA TI NA VOLNOBĚHU STUPNOU OTÁČKY, NEBO SE VŮBEC NIC NEDĚJE?
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Klimatizace

Příspěvek od Zakar » pát kvě 02, 2008 14:04

A jak technik poznal,že je kompresor vadný když máš prázdnou klimatizaci ??? :lol:
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

novda
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od novda » pon kvě 05, 2008 7:58

Ano, ked stlacim tlacitko A/C tak mi stupnu otacky ale klima sa nespusti...t.j. mal pripojeny manometer a ten sa ani nepohol, povedal ze tam sice tlak je, ale mozno nejde 12V do cerpadla, pripadne nejaka ina elektricka chyba.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Klimatizace

Příspěvek od Roman620ti » pon kvě 05, 2008 13:16

No tak se zkus podívat na spojku kompresoru (je v řemenici kompresoru). Když někdo zapne tlačítko klimi, mělo by se po chvilce ozvat takové hlasité scvaknutí. To způsobuje elektromagnetická spojka, která se zmagnetizuje a tím se rozjede i s řemenicí kompresor. Dám sem odkaz, kde jsem o tom psal. Já měl ustříhané nýty a spojka tak nefungovala. Neozývá se ti po startu takové divné chrastění od řemene alternátoru? Třeba máš problém někde jinde, ale za podívání to stojí. Já takhle ušetřil hromadu peněz a strašné hnusné práce.

Tak tady je to co jsem psal jinde:
Tak už je závada nefunkční spojky kompresoru vyřešena a zárověň i podivné chrastění, které jsem přisuzoval k servučerpadlu, ale šlo to z kompresoru:!:

Takže když někomu nepůjde kompresor, zkuste se podívat na heveru ze spodu auta do řemenice kompresoru. Je tam mechanizmus spojky a já na ní měl ustříhané ocelové nýty a tím byl upadlej kroužek, kterej se při zapnutí tlačítka klimi měl pomocí zmagnetizování přitisknout k řemenici a tím roztočit kompresor. Takhle byl kroužek volnej a při zaplém motoru si chrastil v řemenici a při zaplém tlačítku klimi se jen sám přitiskl a nechrastil, ale zároven nemohl roztočit kompresor a tak klima nechladila. Ustřižené nýty jsme nahradili šroubky a po nastartování už funguje a krásně chladí Doufám, že mi klima vydrží funkční v obou Rourkách a už se těším na pařáky.
2x Rover 620ti

novda
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od novda » pon kvě 05, 2008 13:27

Dakujem za radu...hned to pojdem skontrolovat...ak by to bolo take jednoduche tak by to bolo super

Mišak
Příspěvky: 24
Registrován: sob kvě 10, 2008 19:16
Bydliště: Lichnov u Bruntalu
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od Mišak » pon kvě 12, 2008 5:34

Roman620ti píše:Mě to potom naplnil i jeden moc šikovnej pán, kterej se zabejvá lednicema atd a ještě jsme pokecali. Dal mi tam i tu detekční mrchu a měl tam i brejle a tu UV lampu a koukal, jestli nenajde nějakej únik. Jenže rok před tím to plnili v servisu a ten detekční prevít tam nedali. Cenu si řekl 600kč a to bylo někdy k večeru v pátek :lol: . Nestálo by za hřích zkusit pohledat i někoho takového, bez mega reklam. V Praze toho musí bejt hafo...

Jinak velkého úniku se bát nemusíš, pokud by tam nějakej velkej únik fakt byl, tak by se to prozradilo hned v té první fázi a to drahé plnivo klimi by tam nenaprali. Ono jak to napojej na ventilky, tak odsajou případnej zbytek plniva a tím to vyvákuujou a nechá se to nějakejch 20min bejt a až když neni nějakej pokles tlaku začnou klimatizaci plnit. To už pak trvá chvilku...Ono myslím, že až bude 30°C, tak rád zajedeš to "zkusit" naplnit. :lol: :lol: :lol:
Pan co plní ledničky je fajn jen musí naplnit i olej do klimy jinak se zadře kompresor jak nám na Chrysleru :( :(

novda
Příspěvky: 33
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od novda » pon kvě 12, 2008 7:32

Tak som kontroloval a kontroloval...inak je tam fakt na nic pristup :evil: Vsetko vyzeralo OK len to stale nefunguje. Inak som dal Roveru zabrat, vydrzal cestovat 1800km za 20 hodin, akurat pri navrate som uz isiel cez den a bez klimy to bolo dost horuce :oops: .

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Klimatizace

Příspěvek od Hombre » stř kvě 14, 2008 10:48

Jinak množství náplně je na takové žluté samolepce v motorovém prostoru - je tam napsáno R134a (to je to chladivo) a pak LHD xxx gramů a RHD xxx gramů. Co máte volant vlevo, platí pro vás LHD. A opravdu to chce odsát a naplnit olejem i chladicím plynem. Není ten olej jak zkontrolovat :!:
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Odpovědět