nizky tlak oleja a startovanie

Odpovědět
iQuino
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 11, 2010 20:03

nizky tlak oleja a startovanie

Příspěvek od iQuino » sob pro 18, 2010 14:00

mam drobny problem s mojou R75 1.8 16V rv.2000 a potrebujem radu ...
asi pred tyzdnom a pol sa mi pocas jazdy rozsvietila kontrolka oleja a palubny PC mi vypisal "LOW OIL PREASURE"
,cca po 10 km jazdy mi pri parkovani zdochol motor a uz nechcel naskocit tak som ho radsej dalej netrapil...
dolial som tam 2L oleja (15W/40) aj ked podla manualu tam ma ist 10W/40 (to som vtedy ale nevedel a tak som dolial ten co som mal k dispozicii). Auto mi bez problemov nastartovalo a dosiel som na nom domov...
Vymenil som olej aj olejovy filter...prvych 20km sa auto spravalo akoby sa nic nedialo ale ked sa mi rozohrial motor zacitil som spaleny smrad a ked mi klesli otacky motora pod 1000 kontrolka oleja mi zacala blikat a zas sa mi zobrazil napis "LOW OIL PREASURE" ...
Myslel som si ze sa ten new olej musi dostat vsade a vsetko poriadne premazat,ale rano ked som odchadzal do prace mi nechcelo auto nastartovat a ked sa to konecne podarilo (asi na 5x) opakovala sa ta ista situacia s olejom... (kontrolka,napis,teplota,smrad) no a aby toho nebolo malo ked kleli otacky pod 1000 a ja som musel na "stop"-ke zastavit auto zdochlo a musel som startovat zas...skontroloval som olej , dolial asi 2dcl a motor naskocil , ale od vtedy sa opakuje ta ista situacia,auto ledva nastartuje ked sa zohreje tak sa asi prepaluje olej alebo prehrieva motor,pri otackach 1000 a nizsie (neutral) zdochyna a bojim sa ze motor je na konci svojej kariery...mam v plane vymenit vzduchovy filter a sviecky ale niesom si isty ci to pomoze a potom ho napojit na pc a spravit diagnostiku...
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________tak auto je opat spojazdnene ale este to chce diagnostiku a tu mi spravia najskor 3.jan.2011 :(
vymenil som sviecky,vzduchovy filter,dobil baterku a dolial kvapalinu do chladica...
vyzera to tak ze som nenastartoval koly slabej baterke,zamrznutemu benzinu a zamrznutemu palivovemu filtru...
na znovu ozivenie motora som pouzil nejaky odmastovaci pripravok ktory som nastriekal do sacieho potrubia pocas startovania a na rozmrazenie palivoveho filtra som musel pouzit teplu vodu kedze momentalne mame vonku -11,5°C...do nadrze som nalial 10L benzinu zmiesaneho s pripravkom valvoline (alebo taky nejaky to malo nazov) proti zamrznutiu benzinu...
problem s tlakom oleja a prehrievanim motora asi docasne vyriesila chladiaca kvapalina ktora sa mi zahadne vyparila z auta ale to som este nesiel dlhsiu trasu takze neviem ci sa problemy s tlakom oleja neobjavia po 10-20km...
aj tak sa mi ale zda ze nieco v motore zvlastne klepe asi nejaka vacka... predtym isiel motor uplne hladko a teraz ako kosacka...takze asi len diagnostika a prehliadka ukaze co dalej a ci ten motor nieje zadrety...
kazdopadne dik za rady,pomoc a ochotu...*iQuino*
R75 1.8

lenham3
Příspěvky: 2349
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: nizky tlak oleja a startovanie

Příspěvek od lenham3 » sob pro 18, 2010 20:14

Pokud se ti stratila voda tak to muze byt v coudu tesneni pod hlavou a voda jde do vyfuku ,jak vypadaly ty svicky jak jsi je menil?

iQuino
Příspěvky: 8
Registrován: sob pro 11, 2010 20:03

Re: nizky tlak oleja a startovanie

Příspěvek od iQuino » ned pro 19, 2010 15:13

skoro ako nove...boli trosku zacernale ale urcite neboli od oleja ....
po vymene vsetkych tychto veci sa vyriesilo startovanie ale motor sa stale prehrieva a pri prehriati mi sa mi aj nadalej rozsvieti kontrolka oleja a upozorni ma to na slaby tlak oleja...takze ako prve teraz vymenim chladiacu kvapalinu a ked to nepomoze tak ho odstavim do servisu nech si snim nejako poradia...
R75 1.8

lenham3
Příspěvky: 2349
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: nizky tlak oleja a startovanie

Příspěvek od lenham3 » ned pro 19, 2010 18:11

To to kapalina nepomuze jak pises ze se prehriva tak to motor tlakuje vyzkousej hadice zda nejsou pri prehrati natlakovane pokud jo tak tesneni
pod hlavou,ale resil bych to rychle nebo 1,8 je dost choulostiva muzes to zadrit a ojnice vybehne nen prez blok,uz jsem pad takovejch videl
a menil motor

Odpovědět