Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Trunda » ned led 25, 2009 19:00

A tak po 14 dnech tu su nazpět, abych pokračoval v never-ending story Broken Rover 2 ;-) (1. díl - viz. "Ložiska v převodovce")
Takže jedu si to takhle z práce domů a po nějakých 30 km mi přestalo fungovat topení - přestalo topit. Za mirneho pobručení nad tím, co mi to zas můj "miláček" připravil za víkendovou zábavu, jsem pokračoval v jízdě dál netuše co to pod kapotou na mne ten "kujón" doopravdy vaří.... a ejhle, asi po dalších 5 km slyším takové tupé rány.. jako když se něco vaří... koukám na teploměr - ok, teplota akorát... no ale bouchaní už bylo dost pronikavé, tak jsem auto zastavil hned na první odbočce. A hned jsem viděl, že on na mne Rover opravdu něco uvařil.... otevřu kapotu a po té, co se mlha nad motorem rozplyne, zůstanu koukat v němém úžasu... Totální spoušť... po celém motoru byla rozstříkaná taková doslova a s prominutím "sračka". Ten hnědý hnus tekl po všem a zkapával pomalu dolů... Zdrojem té lahodně hnědé a mazlavé hmoty byl rezervoár chladící kapaliny... on naplněn tou hmotou, evidentně jiné barvy než modré, už nevydržel a tak ji rozprskl všude kam to šlo.... ... .... ..... uf... no, to že následoval odtah už nikoho nezajímá, ale podstatné je to, že po 4 měsících trampot s výměnou ložisek v převodovce mám po 14 dnech ježdění opět po ftákách...
Neměl jsem čas a ani technik se na to ještě nestihl kouknout, ale už předem tuším, že se jedná o unikátně natvrdo provalené hlavové těsnění... podotýkám, že příznaky byly tak jak jsem popsal a před tím jsem si žádného divného chování nevšiml. Chladící kapalina je hóóódně sytě obohacena olejem.... takže Vás prosím, máte-li nějaké poznámky k této mé události, tak sem s nima ;-) Beru i vtipné a nejapné připomínky, protože tohleto už se fakt nedá brát jinak, než s humorem... jinak bych musel mému "miláčkovi" dát kopačky a poslat ho někde ze srázu, ale to já mu (zatím) nehodlám udělat.
Info: Rover 416 Tourer, 1998, 1,6si/16v

Jinak doufám, že letos Rover Club CZ vyhlásí soutěž smolař roku, protože už teď vím, že vítězství je moje a chci, aby mi z tohoto mého neštěstí taky něco káplo ;-)

Všechny roveristy zdravím a přejí krásny večír ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Tommi_82 » ned led 25, 2009 19:30

To mě říkej že se tam ten olej ve vodě objevil jen tak z kilometru na kilometr, když jsem měl špatný těsnení tak se to zhoršovalo měsíce. Já jsem teda o tom věděl takže jsem každých párset kiláků čistil expanzku a odstraňoval ten bordel, kterej se naštěstí drží jen na hladině...
Že tys motorovej prostor auta viděl naposledy v bazaru, kdyžs ho kupoval??
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Trunda » ned led 25, 2009 19:40

:-) nene. Pred tydnem jsem prošel technickou a v motoru jsem se hrabal minuly vikend min. 2 hodiny a to dokonce jsem tak ulitnul, ze na zaver sem si dovolil vysavacem z motoroveho prostoru vysat smeti a listi a pak vlhkou hadrou otrel co se dalo... Expanzku kontroluji popravde pouze pohledem zvenku, jestli je tam dost vody... kvalitu kapaliny jsem nekontroloval rok. Barva byla ale vzdy modra... Jinak rikam, zadneho divneho chovani jsem si pred tim nevsiml....
Jeste dodam, ze auto stalo temer 4 mesice venku ladem...
.... troufam si tvrdit, ze memu autu davam nadstandartni peci a starostlivost ... s kazdou sebemensi znamkou poruchy jedu za mechanikem, popr. opravim sam....

Jinak nepopiram sve pochybeni a rad se poucim..... .... zatim zjistuji co se vubec stalo a proc....
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Tommi_82 » ned led 25, 2009 19:47

Tak to je jiná, toho bordelu na hladině by sis všimnul i z venku. Tak to muselo bejt opravdu rychlý...

Hlavně žes to přežil (když jsi otevřel kapotu a viděl to cos viděl..)
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Fujitsu » ned led 25, 2009 19:49

Tak to je teda pech!! Co k tomu říct, pokud si nejsi uplně jistej, tak bych zkusil za nemrazivého počasí nalejt do systému holou destilku a zkusit motor nahodit, jestli se zase objeví olej ve vodě. Ale v tvém případě je to asi více méně jasné. Nu což, pravdpodobně si budeš muset nachystat desítku a vzít to rovnou s rozvodama - pokud jsi je nedělal nedávno.

Obdivuji tvoji trpělivost a vytrvalost, neustále do toho ty prachy cpát, ale láska je láska, rozumím!

PS: myslím, že jsi mi tuhle říkal, že máš známého v anglii a .... dál asi víš :wink:.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Trunda » ned led 25, 2009 20:05

Ok ;-) mozna ze ta olejova vrstva nebyla videt, protoze hladina byla presne na urovni toho svaru co je na nadrzce...
Kazdopadne prezil jsem to, ale snad jen diky tomu, ze uz mi zbyva jen smich blazna.... nic jineho uz asi nezmuzu :-)

Testovat to netreba :-) protoze momentalne to vypada, jak kdybych mel motor chlazeny specialni olejovou emulzi ;-)

Jinak dekuji za podporu... ja nad tim strojem musim zvitezit :-)
Penize momentalne neresi - potrebuju hlavne mit ctyri kola v pohybu :-) a co se tyka dilu, tak pres pribuzneho shanim jen kdyz uz tu su v koncich, nebo by me to melo vyjit finance vyhodneji :-)
A Fuji, na ten sraz myslim,... chtel jsem se nekdy zastavit, ale jak vidis, asi bych zustal nekde na pul cesty mezi MT a La :-D Takze snad priste ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Fujitsu » ned led 25, 2009 20:29

To je dobře, já na to taky myslím, ale když jsem se dneska podíval na autí, jak je pěkně zasekaný od toho marastu co je na silnicích tak se mi s ním ani nechce nikde jezdit a ukazovat se...už jsem se honem těšil až bude trochu tepleji a budu ho moct opláchnout.

Jinak jestli tě to trošku uklidní, tak jsem v pátek srazil srnku, jel jsem ráno do práce, asi 50km/hod z kopce, najednou z leva z lesa vyběhla srnka, řikám si, pohoda, jedu pomalu...to dobrzdím...šlápnu na brzdu a klasika - zadní kolo na tom lehce přimrzlém povrhu do smyku, ABS-ON a auto jede vesele dál. Štestí bylo, že ta srnka trošku zrychlila, takže jsem jí jenom líznul pravým rohem asi někam do zadku. Rána to nebyla nijak velká, ale když jsem odpoledne obhlížel škody, tak se to bez asi 10cm praskliny v nárazníku neobešlo...navíc v té prasklině byly skřípnuté chlupy od té srnky, takže to muselo vypadat dost komicky, když jsem s tím jel po městě...taky mě to na*ralo, nárazník je tam rok a hned tohle, sice to moc vidět není a snad to půjde nějak zamaskovat, ale...víš jak. Samozřejmě oproti tvým problémům je tohle jenom kosmetika, ale abys věděl, že smůlu nemáš jenom ty...

Moc moc sorry za OT :oops: :wink:.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od KDB » ned led 25, 2009 21:22

No, hluboce s Tebou soucítím...a pokud Tě tu trochu povzbudí...
..tak minulý čtvrtek, 14 dní poté, co jsem provedl poslední z řady investic (rozvody, těsnění, komplet stavitelné tlumiče Koni,LPG, chladič, silentblok motoru, čep řízení, nový zimní gumy a jako třešínku novou el. anténu - cca 81 tis), abych měl zase na 100.000km pokoj, tak se mi trouba, co se zakecal s manželkou, podíval do kufru a to tak, že totálně.

Z toho pohledu se mě jeví kapučíno v mottorovým prostoru docela přijatelně :wink:
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Trunda » ned led 25, 2009 21:38

Karle, tak to posilam kondolenci a preji brzke uzdraveni.... mas recht, budes silna konkurence v soutezi ;-)
No ale musime to brat, ze to je vsecko jen material, tak hlavne vydrzet s nervama a s nadhledem to vydrzet a bojovat :-) Starosti jsou, byly a budou :-)
Jinak myslim, ze jsi s kabriem na namesti stal na srazu vedle meho bileho kusa, predpokladam, ze toto bylo ale jine auto....
Hezky vecer Ti preji a dekuji za povzbuzeni ;-)

(Kapucino - jj, to me nenapadlo :-) - i tak lze slusne popsat TO :-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od KDB » ned led 25, 2009 21:52

Bohužel se jedná o kabrio. :| ..já mám jen nataženej krk-
Ale už druhý den v pátek jsem trefil na nástuce...jen v jiný barvě...teď mě jenom čeká souboj s Českou....co platí do 5 dnů.... :roll:
Mrzí mě to velmi, každej den v něm sedím, v létě projetá Francie, Itálie,Švýcarsko...... :(
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od sector » ned led 25, 2009 22:00

tragedie co dodat
srnka taky nastve

mno a investice 80 tisic do auta je docela mastny - to by musela byt sakra hodne velka laska k autu abych do nej nacpal v jeho veku 80 tisic... prodal bych to a +80 k a mel bych uz neco solidnejsiho a hlavne novejsiho :(

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Zakar » ned led 25, 2009 22:21

Stane se.Nebuď smutný.Teď je třeba provést profesionální opravu a Rover bude zase jezdit jako zamlada.Díly na tuto opravu naštěstí nejsou žádný problém. :shock:
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od KDB » ned led 25, 2009 22:29

Mě se Rover jeví solidní dost :wink:

A novější auta...po přelomu tisíciletí, jsou už o jiné filozofii - o pseudoekologii, pseudobezpečnosti a hlavně o kostění nákladů a posouváním "šoféra" směrem k pouhému pasažéru, co mimochodem kroutí kolečkem a šlape na šlapky.

Mám rád jednoduché, logické, inteligentní a fungující věci a takový Rover je.

A mimochodem měřím 192cm/95kil a do většiny nové produkce se buď vůbec nevejdu, nebo po pár kilometrech se ozývají záda, kolena , posez......v Roveru trávím každodenně stovky kilometrů a doteď naprosto fit..i po ujetí 1500km v kuse.
U mne je Rover cílená volba, nejen levný solidní auto. ;)
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od KDB » ned led 25, 2009 22:33

Zakare, ty máš kabrio na díly ?

Opravu nydím dobře, škoda, že mi nejsde vložit fotka...je to trochu i ohnutý v rohu zadní blatník - dvěře ...a u kabria se ohnutý hlavní prahový nosníky opravujou špatně - málokdy se dosáhne stejné pevnosti jako předtím. :cry:
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Olej v chladící kapalině... Broken Rover 2

Příspěvek od Trunda » pon led 26, 2009 9:12

Karel: Tak to je mi fakt lito, takova piplacka a pak sup a muzes si hrat znovu... Hele a tak kdyz uz budes shanet jinyho, poohlidni se po bile barve :-) muzeme to pak na srazu postavit zas vedle sebe a jeste sezeneme nekoho s kupeckem :-)
.... tak hodne stesti ;-)

Fuji: Srnecka, no to je postrach ridicu :-) Myslim, ze to se ti podari zamaskovat v poho.... autolakyrnici dokazou divy :-) Ja uz takove tukance ani neresim... mozna proto, ze musim porad resit vaznejsi problemy.... tudle na podzim jsem projizdel Olomouci a uprostred krizovatky na zelenou najednou typek s Octavii dupl na brzdu... no kdo by to cekal... na zelenou... takze ja uz brzdil predevsim ocima :-) Rana to byla slusna... no on se hned rozjel a jel dal a koukam, ze on tam mel kouli a ani stopy po narazu... ale chlapik byl slusny a za krizovatkou zastavil... vylezl a vypadal tak jako ze nema ciste svedomi :-) Ona tam totiz do krizovatky vjela zachranka tak na to dupl aniz by trosku premyslel... no a ja tu zachranku neregistroval vubec, protoze ta krizovatka byla preplnena, navic ta zachranka byla Octavie, takze jsem ji pres auta nevidel a navic ani neslysel... mam takovyho tucha, ze vubec nehoukala... No ja to odnesl z vizualniho hlediska jen s drobnou vertikalni ryhou na narazniku od te koule... nastesti to slo pres cernou listu, co je na narazniku... tak to neni nejak moc videt... on se omluvil a ja si nechtel kazit naladu, tak jsem mu popral hezky den a oba pokracovali dal... az po case sem si vsiml, ze v narazniku mam uplne nadherne prohnuty ten zelezny profil, co ho zpevnuje.... ale to uz je fakt prkotina :-) Takze taky sranda :-)

Zakar: Dekuji... no, zjistime skody a uvidime... pokud to bude jen to tesneni, tak to fakt neni tak zle... jen si teda nedokazu moc predstavit, jak se bude cistit chladici system od toho hnusu...

Sector: Dekuji... nastesti tahle tragedie se da snadno ustat... jsou i horsi ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět